Wapno granulowane bez magnezu

zł360.00

Processing your request, Please wait....

Treść ogłoszenia :

Wapno granulowane jest wapniowym nawozem węglanowym , wytwarzanym w procesie granulacji uprzednio silnie rozdrobnionej, miękkiej skały wapiennej.Granulowana forma nawozu umożliwia łatwe stosowanie go zarówno w dawkach małych , np. 03-0,5 t CaO/ha, jak i dużych ,np. 1,5-2,0 t/CaO/ha. Forma ta pozwala także na bardzo równomierny wysiew zaplanowanej dawki, a tym samym prawidłowy rozkład czynnika odkwaszającego na powierzchni pola.
Kontakt granulowanego nawozu z wilgotną glebą lub rośliną powoduje ich rozpad i jednocześnie wyjątkowo duże zwiększenie powierzchni reakcji odkwaszanej gleby z substancją odkwaszającą. Cenną cechą tego nawozu jest możliwość stosowania go wyjątkowo bezpiecznie i czysto – bezpyłowo, co eliminuje częste konflikty występujące przy rozsiewie wapniowych nawozów pylistych. Nawóz ten jest bardzo wygodny nie tylko do zwyczajowego stosowania przedsiewnego, ale także do zastosowania pogłównie, bezpośrednio na powierzchnię pola, bez konieczności mieszania z glebą, np. w uprawach sadowniczych, na użytkach zielonych i polach zbóż ozimych.
ZALETY WAPNA GRANULOWANEGO :
– produkt ekologiczny, czysty chemicznie o bardzo drobnym uziarnieniu
– jedyna dostępna na rynku tak wysoka wytrzymałość granulacji na oddziaływania mechaniczne, twardość granulacji to 3,14kg
– natychmiastowa rozpuszczalność i przyswajalność, reaktywność potwierdzona badaniami 98%
– równomierność wysiewu
– brak strat przy wysiewie
– bezpieczny transport, magazynowanie
Parametry wapna granulowanego bez magnezu :
• Węglan wapnia CaCo3, całkowity: Min. 90% ( co odpowiada min. 50 CaO)
• Reaktywność: Min. 92,5%

Cena: 360 zł
Numer telefonu : 607414814

10 listopada 2023 10:43

67 dni, 1 hour